Rozmery matracov: Kruh s priemerom 250 cm? Žiaden problém

penove-matrace_mojmatrac.sk

 

Koľkokrát ste čítali v článku o spánku či matracoch o tom, že človek prespí približne jednu tretinu svojho života? Zrejme takmer v každom z nich. Na tom však nie je nič zlé, pretože upozorňovať ľudí na potrebu kvalitného spánku je dôležité. Jeho kvalitu ovplyvňuje množstvo faktorov – od stravy a jej množstva cez pozeranie na elektronický displej až po výber vhodného matracu. O tom, ako si vybrať vhodný matrac sme už písali, teraz si však posvietime na ideálne rozmery pre vás a vašu posteľ. Čím začať?

 

Najčastejšie rozmery matracov

Univerzálna veľkosť matracu, ktorý pasuje na každú posteľ, neexistuje. Zato najčastejšie používané rozmery poznáme. Pri jednolôžkových posteliach sú to rozmery 80x200 a 90x200, pri manželských posteliach to je 160x200 a 180x200. Tieto čísla platia hlavne pri novších posteliach, nájdu sa však aj domácnosti s pekným historickým kúskom. Staršie postele majú najčastejšie rozmery matracu 80x195 či 85x195. Najlepšie urobíte, ak sa na najpoužívanejšie veľkosti nebude spoliehať a zistíte rozmery vašej postele.

 

Aké rozmery matracu potrebujete

Nie je to nič zložité, stačí si pozrieť rozmery postele v pribalenom letáčiku. Nemáte ho alebo sa vám ho nechce hľadať? Nič sa nedeje, navštívte internetovú stránku obchodu a v popise výrobku tam zistíte presné rozmery matracu. Ďalším variantom, ktorý funguje vždy, je posteľ odmerať. Dajte si však pozor na to, aby ste získali správne údaje – merajte teda iba vnútorné rozmery postele, resp. rošt na matrac. Iba takto získate presné čísla.

 

Matrace na mieru

Merali ste trikrát a stále sa vám číslo 93x197 nepozdáva? Buďte pokojný, vyrobíme vám matrac na mieru. Atypické rozmery nie sú pre nás problém a nemusia byť strašiakom ani pre vašu peňaženku. Za matrace na mieru si vo väčšine prípadov nepriplatíte. Potrebujete matrac s rozmermi 153x200? Cena bude rovnaká ako za matrac s najpríbuznejšími rozmermi, v tomto prípade bude suma rovnaká ako za matrac s rozmermi 160x200. Chcete kruhový matrac s priemerom 250 cm? Aj takýto tvar vám radi vyrobíme.

 

Kedy si priplatím?

Žiaľ, nie všetky matrace na mieru dokážeme vyrobiť bez nákladov navyše. Kedy si priplatíte? Pri matracoch s rozmermi mimo našich tabuliek. Potrebujete matrac pre človeka s výškou 210 cm? Dokážeme ho vyrobiť s dĺžkou až do 240 cm, v tomto prípade však musíte rátať s príplatkom. Ale zároveň aj s tým, že odvedieme kvalitnú prácu.

 

Či už potrebujete matrac so štandardnými rozmermi, alebo ten na mieru, napíšte nám. Radi vám pomôžeme skvalitniť váš spánok.