Dobré rady

Benefity spánku

Benefity spánku Spánok je nevyhnutnou súčasťou našej každodennej rutiny a je dôležitý pre udržanie ...

Rozmery matracov: Kruh s priemerom 250 cm? Žiaden problém

penove-matrace_mojmatrac.sk

 

Koľkokrát ste čítali v článku o spánku či matracoch o tom, že človek prespí približne jednu tretinu svojho života? Zrejme takmer v každom z nich. Na tom však nie je nič zlé, pretože upozorňovať ľudí na potrebu kvalitného spánku je dôležité. Jeho kvalitu ovplyvňuje množstvo faktorov – od stravy a jej množstva cez pozeranie na elektronický displej až po výber vhodného matracu. O tom, ako si vybrať vhodný matrac sme už písali, teraz si však posvietime na ideálne rozmery pre vás a vašu posteľ. Čím začať?

 

Doprajte dieťaťu kvalitný matrac

kvalitný matrac s dietatomKeď kupujeme matrac pre svoje dieťa, často sme neúmyselne ľahostajní v otázkach zdravia a vyberáme matrace, ktoré sú cenovo najvýhodnejšie. Vravíme si, že na ňom bude ležať len chvíľu a potom aj tak hneď vyrastie a bude potrebovať novú posteľ. Lenže pozor, nechtiac tým svojmu dieťaťu zabezpečíte ťažkosti s chrbticou. Ako sa tomu vyhnúť?

 

 

Ako si vybrať rošt: Ktorý je pre vás a vašu posteľ najvýhodnejší?

rost-do-postele_mojmatrac.skKúpite si kvalitnú posteľ, ešte kvalitnejší matrac a výberu roštu už veľa pozornosti nevenujete. A to je chyba. Práve vďaka nemu vyniknú prednosti postele a hlavne matracu. Mnoho ľudí nevie, na čo si má pri kúpe roštu dávať pozor a často siahne po nevhodnom variante. Pripravili sme pre vás najdôležitejšie tipy a rady, s ktorými si vyberiete správne posteľné rošty aj bez predchádzajúcich skúseností. Také, ktoré vám vydržia aj celý život. Na čo sa zamerať?

Aký matrac na dobrý a zdravý spánok?

mojmatrac-clanok-1Určite aj vy viete, že za zdravým a plnohodnotným spánkom stojí najmä ten správny matrac. Je však relatívne náročné ho nájsť. Každý z nás má inú telesnú konštitúciu a iné nároky na tvrdosť, výšku, prípadne materiál, a preto je k výberu matracu s ohľadom na zdravý spánok nutné pristupovať individuálne. Napriek tomu vám ponúkame niekoľko odporúčaní, ktoré vám pri hľadaní určite pomôžu.

 

 

Ako vybrať matrac na posteľ

Správna voľba matracu nie je jednoduchý proces. Niekomu sa to môže zdať "hotová veda". Nie je to však nič strašné a pri dodržaní niekoľkých jednoduchých zásad sa nemôžete rozhodnúť zle. Pokiaľ neviete ako na to, začítajte sa do tohto síce dlhšieho, ale informáciami nabitého textu, ktorý je založený na našich skúsenostiach po predaní tisícov matracov našim klientom.

 

 

 

 

Ako dlho používať matrac, aby neprišiel o svoje vlastnosti

životnosť-matraca_mojmatrac.sk

Na otázku „ako dlho vydrží matrac a kedy by som ho mal vymeniť“ neexistuje univerzálna odpoveď. Matrace sa priemerne dožívajú 7-10 rokov, no pokojne vám môžu v super stave vydržať aj viac ako 15 rokov. Od čoho to závisí? Tých faktorov je viac, najdôležitejším je materiál, z ktorého je matrac vyrobený. Ktorý typ vydrží najdlhšie a ktorý má, naopak, najkratšiu životnosť?

 

Stránka 1 z 2 - 13 položiek celkom