Poťahy na matrace

Hlavné vlastnosti matracu určujú použité materiály a druh poťahu.

Aby Vám matrace priniesli príjemný spánok, venujeme obom z nich mimoriadnu pozornosť.

Zdravý človek vypotí v priebehu noci počas spánku cca 7dcl tekutiny, ktorá prejde do prádla a do matraca. Preto musí byť matrac dostatočne priedušný a musí byť schopný túto vlhkosť absorbovať a neskôr odpariť. Tým poskytuje spiacemu dokonalý pocit suchého pohodlia počas celej noci a celého spánku.

Z tohto dôvodu je potrebné, aby poťah matraca spĺňal najprísnejšie hygienické kritéria, t.j. kvalitné, ale ľahko udržiavateľné materiály, ktoré poskytujú ochranu proti plesniam a baktériám, nestávajú sa živnou pôdou pre roztoče a zabraňujú tvorbe nepríjemného zápachu. A pretože sa lôžkovín dotýkame väčšinou holým telom, poťahové latky musia byť príjemné aj na dotyk.

Úplným štandardom sa v poslednej dobe stali snímateľné, odzipsovateľné poťahy vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré je možné jednoducho oprať v práčke, a tak zabezpečiť maximálnu a rýchlu hygienu, bez použitia špeciálnych čistiacich postupov.

Na nový matrac si môžete vybrať i iný poťah, ako je k nemu štandardne dodávaný. Vyberať je možné iba poťahy rovnakého výrobcu. Pre matrace Materasso si môžete vybrať ľubovoľný poťah. Ak budete chcieť zmeniť poťah, ktorý nie je možné vybrať na stránkach obchodu,prosíme kontaktujte nás a pokúsime sa Vám vyhovieť.


EUCALYSS

eucalyss

Tento poťah EUCALYSS je so 100% prírodným výťažkom z Eukalyptus Citriodora vyniká schopnosťou odpudzovať dotieravý hmyz, predovšetkým však komáre. Testy v renomovanom laboratóriu Anglet vo Francúzsku jednoznačne dokazujú jeho účinnosť. Matrac v tejto látke vytvorí vo vašej spálni „bezletovú zónu“. Pre ešte väčší komfort je poťahová látka prešitá s vrstvou viskoelastickej peny LAZY-FOAM. Dodáva sa v dvoch vyhotoveniach – základnom bez zipsu a snímateľnom so zipsom a 3D textíliou. Pranie na 60 °C.

 


 RÉVA

reva

Látka s atraktívnym dizajnom spĺňajúca všetky požiadavky na hygienický a antialergický poťah s možnosťou prania na 60 °C. Látka je antialergická, príjemná na dotyk a nie je živnou pôdou pre roztoče a baktérie. Zlepšuje odvod telesnej vlhkosti, čím zvyšuje hygienu matraca.

 

 


 SILVER

silver

Poťahová látka so špeciálnou úpravou Silver Protect, ktorá blokuje a redukuje tvorbu škodlivých zárodkov a baktérií na matracoch. Vysoko kvalitný, striebrom ionizovaný povrch poťahu má antimikrobiálny účinok. Už do dvoch hodín redukuje počet nebezpečných zárodkov a baktérií až o 90 %. Je preto zvlášť vhodný pre alergikov. Účinok antimikrobiálnej vrstvy bol testovaný a overený. Okrem vzniku plesní má aj schopnosť zabraňovať vytváraniu nepríjemných pachov. Pranie na 60 °C.

 


 BAVLNA

bavlna

Prírodná poťahová látka vyrábaná zo 100 % bavlny. Vzdušná, dobre odvádza vlhkosť, vyrábaná v režnom stave bez ďalších chemických úprav. Používa sa na matracoch vyššej triedy so všitými klimatizačnými výplňami zima/leto (ovčia vlna/100 % polyester). Pranie na 60 °C.

 

 


 DAMAŠEK

damasek

Poťah DAMAŠEK patrí medzi tradičné látky používané pri výrobe matracov. Je zložený z polyesteru a polypropylénu, vyznačuje sa dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči opotrebeniu. Vyhotovuje sa v pevnom prevedení, zašitím na jadro s dvoma lemami. Pranie na 60 °C.

 

 


 BAMBOO

bamboo

BAMBOO je matracová látka utkaná z prírodného bambusového vlákna, bavlny a polyesteru. Tento nový materiál je šetrný voči životnému prostrediu a má vlastnosti, ktoré sú optimálne pre využitie v matracoch. Je hodvábne mäkký a príjemný na dotyk.Poťah Bamboo prirodzene odpudzuje mikroorganizmy a je nekrčivý. Látka je prateľná do 60 °C.

   


 ALOE VERA

aloe-vera

Poťahová látka s výťažkami z rastliny aloe vera obsahuje prevažne enzýmy, minerálne látky a aminokyseliny, ktoré veľmi pozitívne pôsobia na pokožku a posilňujú relaxačné účinky spánku. Pranie do 60°C.

 

 

 


 LYOCELL

lyocell

Materiál, ktorého vlastnosti ho predurčujú na výrobu matracov. Vysokokvalitné vlákno robí látku zamatovo hebkou, dobre drží tvar a pôsobí luxusne. Lyocell je 100% prírodný produkt, ktorého základom je drevná celulóza. Látka veľmi dobre absorbuje a odvádza vlhkosť, rýchlo sa vysúša , čím zabezpečuje vysokú hygienu matraca. Materiál je prirodzene antibakteriálny. Poťah Lyocell je prešitý s vysokou vrstvou dutého PES vlákna, ktorá umocňuje celkový luxusný vzhľad matraca. Pranie na 60 °C.

 


 AEGIS

aegis

AEGIS je revolučná technológia, zaručujúca aktívnu sviežosť a hygienu textílií. Táto technológia je založená na fixácii nemigračných, trvalých, aktívnych častíc na vláknach textílie. Keď sa mikroorganizmy dostanú do kontaktu s časticami AEGIS, je ich bunková membrána prepichnutá, a tým sú zahubené. Týmto aktívnym prístupom sa dosahuje maximálneho zníženia prítomnosti roztočov, baktérií a pliesní a zamedzuje sa rozvoju ich populácie. Úprava AEGIS nestráca svoju účinnosť ani opakovaným praním a o jej prítomnosti sa dá presvedčiť jednoduchým testom. Poťah AEGIS je odnímateľný a prateľný na 60 °C.

Poťah AEGIS:

  • likviduje roztoče (príčina astmy)
  • likviduje pliesne (príčina zápachu)
  • likviduje baktérie (príčina škvŕn)
  • trvalá funkčnosť
  • ochrana ľudí a šetrnosť voči prírode
  • neutrálna k pokožke
  • jednoduché overenie funkčnosti 

LEVANDULA (matrace Swiss)

covers_lavender_1000px

LAVENDER je odzipsovateľný poťah, tva­rovo prešitý s klimatizačnou výplňou z du­tého PES vlákna s gramážou 300g/m2. Látka je napustená výťažkami z levandule, ktorá účinne odpudzuje hmyz (vrátane molí). Pri spánku na matraci s poťahom LAVENDER prechádzate aromaterapiou s mnohými pozitívnymi účinkami na vaše telo a dušu. Sú známe pozitívne účinky levandule pri bolestiach hlavy, migrénach, nervovom vypätí a dokonca pri nespavosti. To všetko umožňuje celkové uvoľnenie a relaxáciu. Poťah je možné prať pri 60°C.


 GREENTEX

RTEmagicC_covers_greentex_316px.jpgGREENTEX je čisto prírodná úprava látky pomocou priateľských probiotík, ktoré zbavujú látku alergénov, pohlcujú vlhkosť (zabraňujú tak vzniku pliesní), ničia potravu roztočov a baktérií (tým efektívne eliminujú ich výskyt), odstraňujú prípadný nežiadúci zápach. Laboratórnymi testami renomovaných inštitúcií bolo dokázané, že táto probiotická úprava dokáže látku dlhodobo udržať bez alergénov.