Materiály matracov

Materiály používané na výrobu matracov sú dodávané od vybraných výrobcov z Čiech, Rakúska, Nemecka, Talianska a Slovenska. 


PolarGel

Materál PolarGel je novinkou roku 2013. Na základe výskumov koloidných systémov vznikla pena PolarGel. Táto celkom netoxická pena je bez akéhokoľvek prchavého zápachu, je svieža a chladivá. 
Komfort matraca je vďaka vysokej elasticity materiálu. Vrchná vrstva jadra matraca, ktorá je z tejto peny, vám navodí pocit sviežosti. Táto pena v kombinácii s viscoelastickou „lenivou“ penou eliminuje pocit hrejivosti. Vďaka pene PolarGel sa budete cítiť svieži a oddýchnutí. 


Cellflex

cellflex

Cellflex je HR-pena špičkových parametrov, spĺňajúca nejprísnejšie kritéria a normy už počas samotného výrobného procesu. Ide o materiál vysoko prekračujúci bežný štandard bodovej elasticity, z čoho plynie takmer neprekonateľná tvárnosť a schopnosť prispôsobiť sa všetkým detailom tvaru ľudského tela. Otvorená bunková štruktúra peny CELLFLEX zaisťuje optimálnu cirkuláciu vzduchu, takže dochádza k výbornému odvodu vlhkosti od tela užívateľa a následne mimo matraca. V jadrách matracov sa tak trvale udržiava suchá klíma, ktorá udržuje prostredie nevhodné pre tvorbu baktérií, pliesní a pod. Preto si môžu jedinečný komfort peny CELLFLEX vychutnať i ľudia trpiaci alergiami.


TECHNOGEL®

technogel

Novovyvinutý materiál pre výrobu matracov, ktorý prináša doteraz nepoznané vlastnosti priamo ovplyvňujúce kvalitu spánku. Jedná sa o gél, ktorý má vyššiu hustotu ako voda. Zásluhou vysokej hustoty má vynikajúcu termoreguláciu, podľa potreby odvádza teplo. Pri zaspávaní v horúcich letných dňoch dokáže krátkodobo znížiť teplotu pokožky o 5°C, čím sa zníži potivosť tela až o 90 %. Táto vlastnosť vytvára absolútny pocit komfortu pri zaspávaní. V zimných mesiacoch môže pôsobiť chladivo, preto doporučujeme v tomto období použiť druhú stranu matraca. Tento materiál nájdete v matraci Technogel od výrobcu Materasso.


VISCOGREEN

viscogreen

VISCOGREEN je prírodná pena na báze ricínového oleja s pamäťovými vlastnosťami. V porovnaní s LAZY-FOAM penou je komfortnejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu. Tvarová pamäť u VISCOGREENU lepšie reaguje na zmeny teploty a tlaku, a tým sa rýchlejšie prispôsobuje zmenám polohy tela počas spánku. Má lepšie regeneračné a antibakteriálne účinky.

Pena sa nachádza v matracoch výrobcu Materasso.


PUR-pena

pur-pena

Patrí medzi základné materiály pri výrobe matracov. Jej skladba a zloženie zaručuje dobré kopírovacie vlastnosti, vzdušnosť a pevnosť. Tento materiál prešiel v poslednej dobe mimoriadnymi zmenami, ktoré zabezpečili jeho zdravotnú nezávadnosť a vhodnosť pre všetkých užívateľov. Bežne sa s ním stretneme v detských postieľkach, nemocniciach, ale aj v našich posteliach. Matrace z PUR peny sú vhodné na predpäté lamely. Pevný podklad znižuje životnosť matraca.

 


HR-pena

hr-pena

Komfortná pena, ktorú sa podarilo vyvinúť pomocou najmodernejších technológií a dlhodobých skúseností pri výrobe PUR-peny. Má vynikajúce vlastnosti porovnateľné s charakteristikou latexu. Jej pružnosť dokáže zabezpečiť správnu podporu tela v každej polohe a napomáha regenerácii chrbtice, platničiek a kĺbov počas spánku. Vďaka otvorenej štruktúre buniek je veľmi vzdušná, vyrovnáva teplotné rozdiely a v spojení s prateľným poťahom dokáže zabezpečiť zdravú klímu matraca, považovanú za dôležitý prvok zdravého spánku. Kvalita tohto materiálu je garantom dlhej životnosti matraca so stálymi ortopedickými vlastnosťami. Matrace z HR peny sú vhodné na predpäté lamely. Pevný podklad znižuje životnosť matraca.


HYDROLATEX

hydrolatex

HYDROLATEX je pokrokový materiál vyrobený z kombinácie komfortnej peny a latexu. Spája v sebe výhody oboch materiálov. Nedochádza preto k preležaninám, pričom si zachováva prirodzenú tuhosť a dlhú životnosť. Hydrolatex je priečne perforovaný, čím je dosiahnutá výborná vzdušnosť, a tým aj vysoká hygiena počas spánku. Materiál má tri ortopedické zóny tuhosti pre zlepšenú oporu chrbtice. Hydrolatexové matrace majú v súčasnej dobe jednu z najdlhších tvarových stálostí spomedzi všetkých materiálov.


LATEX

latex

Pena vyrábaná z kaučuku. Pre svoju pružnosť, elastickosť a hlavne schopnosť udržať si uvedené vlastnosti dlhé roky konštantné sa stal vzorom aj pre vývoj HR-pien v oblasti pružnosti a elasticity. Latexové matrace majú výborné vlastnosti ktoré sa najlepšie prejavia v kombinácii s príslušným lamelovým roštom.

 


LAZY-FOAM pena

lazy-foam-pena

Visokoelastická pena LAZY-FOAM je garantom maximálneho komfortu počas spánku. Svojou schopnosťou reagovať na teplo a tlak sa dokáže optimálne prispôsobiť tvaru ľudského tela. Pôsobením tepla viskoelastická pena mäkne, čím dochádza k rovnomernému rozloženiu váhy a znižovaniu priemerného tlaku pôsobiaceho na organizmus. Nedochádza preto k vytváraniu preležanín obmedzujúcich krvný obeh. Počas spánku dochádza k uvoľneniu svalov a k celkovej relaxácii organiznu. Matrace z pamäťovej peny sú vhodné pre starších ľudí a taktiež pre tých, ktorí požadujú vysoký komfort a pohodlie.


Bonell pružina

bonell

Vysoká pevnosť, tradičná kvalita overená časom, konštantná pružnosť počas celej doby životnosti – až 25 rokov. Konštrukcia matracov s použitím pružín prináša spotrebiteľom vysokú vzdušnosť, a tým aj vyššiu antialergickú ochranu. Matrace z bonell pružiny sú vhodné na pevný rošt.

 

 


Taštičková pružina

tastickova-pruzina

Matrace s taštičkovou pružinou sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je uložená v ochrannej taške, ktorá jej umožňuje samostatné kopírovanie. K vlastnostiam, ktoré má klasická „Bonell pružina“ pridáva lepšie ortopedické schopnosti, keďže väčší počet pružín a ich rozloženie do 7 zón podľa tuhosti (FYZIOSYSTÉM) dokáže telo skopírovať do optimálnej ortopedickej polohy. V matraci sa ich nachádza 350, u „systému 1000“ až 1000. Vysoká vzdušnosť a ortopedické vlastnosti radia tieto výrobky k najkvalitnejším matracom. Matrace z taštičkovej pružiny sú vhodné na pevný rošt.


Prírodná pena Biogreen

biogreen

V tejto pene vidieť spojenie prírody a technológie. Pri výrobe peny biogreen sa namiesto surovín vyrábanych z ropy používajú prírodné materiály – ricínový olej – známy už desaťročia pre svoje medicínske využitie. Rastliny počas svôjho rastu prijímajú energiu zo zeme a slnka, ktorá sa prostredníctvom oleja, dostáva aj do našich matracov. Biogreenove matraceprírodné matrace.

 


KOKOSOVÉ VLÁKNO

kokosove-vlakno

Vynikajúce vlastnosti tohto prírodného materiálu ho predurčujú na použitie v mnohých typoch matracov. Špeciálne upravené polohovateľné kokosové vlákno nájdete v matraci PREZIDENT kokos. Nachádza sa v matracoch výrobcu Materasso, napríklad aj v matracoch PREZIDENT extra lux, SULTÁN hydrolatex plus, SULTÁN latex eco plus, SULTÁN latex extra lux, NATUR BIOGREEN kokos, DIPLOMAT BIO-EX latex...

 


SWISS pena

EvoPoreHRC – míľnik v histórii vývoja pien. Po PUR-penách a HR-penách je HRC pena novou generáciou materiálov pre výrobu matracov s revolučnou stálosťou všetkých doležitých parametrov pri zmenách klímy (teplota, vlhkosť...). Matrace zo SWISS peny vyrába na Slovensku exkluzivne Materasso Slovakia.

„Nová dimenzia pre najvyššiu úroveň spánku.”

Vlhkosť a teplota produkovaná ľudským telom narušuje vlastnosti studených, latexových aj PUR-pien. Vplyvom vlhkej klímy v matraci a v dôsledku pôsobenia tepla a vysokého tlaku dochádza k zmäknutiu peny. Toto má kritický dopad na funkčnosť matraca. Pružnosť, a tým aj schopnosť správneho kopírovania sa u štandardných materiálov výrazne znižuje, čo spôsobuje pocit nepohodlia. Výsledkom je zmenšujúca sa opora chrbtice a celého tela, čím sa spomaľuje uvoľnovanie svalového napätia.

„EvoPoreHRC – zdroj energie pre aktívny život.”

Nová štruktúra buniek v EvoPoreHRC pene sa vyznačuje dynamickými a elastickými vlastnosťami, zároveň je extrémne stabilná a konzistentná. Štruktúrovaný mix buniek oveľa lepšie odoláva vplyvu vlhkosti, tepla a vysokého tlaku. 

„EvoPoreHRC – spojenie inovácie a technológie.”